İnternet bankacılığı hayatı kolaylaştırıyor

İnternet bankacılığı hayatı kolaylaştırıyor

ImageInternet Bankacılığının hayatın böylesine ayrılmaz bir parçası olması Symantec ve Bank of America'yı ortak bir çalışmada buluşturdu. Söz konusu çalışmada Symantec, internet bankacılığı kullanıcılarının bilgisayarlarını virüslerden, spyware'lerden, phishing tezgahlarından ve diğer online tehditlerden  korumalarına yardımcı olmak amacıyla Norton Internet Security'nin 90 günlük versiyonundan faydalanmalarına olanak sağladı. Symantec, ayrıca yıllık üyeliklerde sunduğu indirim olanaklarıyla günlük aktiviteleri için interneti tercih eden kullanıcılara destek vermeyi de sürdürüyor.  

Bu ortak çalışma kapsamında Symantec tarafından Harris Interactive'e yaptırılan araştırmanın sonuçlarına göre katılımcıların % 84'ü internet bankacılığının zaman kullanımına getirdiği faydaya dikkat çekerek, haftada 5 saat kadar bir zaman tasarrufu elde ettiklerinin altını çiziyorlar. Katılımcıların beşte biri ise internet bankacılığının bankaya bizzat gitme gerekliliğini ortadan kaldırmasından gayet memnun olduklarını ifade ediyor. Norton Internet Güvenliği sayesinde kullanıcılar, pek çok ödüle sahip, kapsamlı bir güvenlik çözümü ile bilgisayarlarını ve burada tuttukları bilgilerini internet tehditlerinden ve internet risklerinden koruyabiliyorlar. Bunlara ilaveten, yaşanması muhtemel veri kayıplarını en aza indirgeyebildikleri gibi herhangi bir kaygı taşımaksızın internet aktivitelerini büyük bir rahatlıkla gerçekleştirebiliyorlar.

Ayrıca, katılımcıların % 54'ü aktivite içinde oldukları finansal kurumları herhangi bir sorun yaşadıklarında geri dönecekleri birincil kaynak olarak görüyor; katılımcıların %29'u ise kurumların güvenlik yazılımı şirketleri tarafından bu sayede takip ediliyor olmasının bu gibi durumlar için oldukça önemli bir işlev taşıdığına inanıyor. Bank of America'nın internet bankacılığı fonksiyonundan faydalanan kullanıcılar, bankanın internet şubesine Norton çözümleri ile erişim sağlayarak internet aktivitelerini oldukça büyük bir kolaylık ve güven içinde gerçekleştiriyorlar.

Norton Internet Security 2007

Norton Internet Güvenliği'nin 2007 sürümü aşağıdaki özellikleri içeriyor:

  • Virüs, spyware ve solucanları otomatik olarak saptıyor ve engelliyor
  • Sahte web sitelerinin her çeşidini saptayabilen ve bloklayabilen gelişmiş bir phishing korumasına sahip bulunuyor
  • Akıllı güvenlik duvarı hacker'ların engellenmesine büyük katkıda bulunduğu gibi, izinsiz kritik bilgilere erişim konusunda spyware'lerin durdurulmasında da oldukça etkin bir rol oynuyor
  • Saldırı önleme fonksiyonu, yeni keşfedilen güvenlik açıklarına karşı otomatik  kalkan görevi görüyor
  • Evden ya da herhangi bir kamusal bağlantı aracılığıyla sağlanan erişimlerde ağ koruması güvenlik ayarlarını konfigüre ediyor
  • Tüm sistemin taranması yoluyla derin bir tarama gerçekleştirerek spyware, virüs ve diğer tehditleri uzaklaştırıyor

Bank of America'nın internet bankacılığı olanağından faydalanan müşteriler, Norton Internet Güvenliği'nin 90 günlük versiyonundan hiçbir tutar ödemeden yararlandıkları gibi perakende fiyat üzerinden %50 oranında gerçekleştirilecek bir indirim fırsatı ile de çözümün ful versiyonunu elde edebiliyorlar. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için  www.bankofamerica.com/privacy adresi ziyaret edilebilir. Norton Internet Güvenliği, Windows Vista ve Windows XP Home/Pro işletim sistemleri ile uyumludur. 

Yorum yazın