Norton Internet Security 2008 ve Norton Antivirüs 2008 piyasada

Norton Internet Security 2008 ve Norton Antivirüs 2008 piyasada

ImageSymantec, kullanıcı bilgisi dahilinde gerçekleştirilmeyen yüklemeler ya da bilinmeyen saldırılar sonucunda oluşabilecek yeni ve sıkça karşılaşılan online tehditlere karşı, bilgisayar kullanıcılarına kapsamlı bir koruma sunmak amacıyla geliştirilen, endüstri lideri güvenlik çözümleri "Norton Internet Security (Norton Internet Güvenliği) 2008" ve "Norton Antivirüs 2008"in pazara sunulduğunu duyurdu.

Norton Internet Security 2008 online alışveriş ve bankacılık işlemleri ile online taramalar sırasında kullanıcıların kimlik bilgilerinin korunmasına yönelik işlev gösteren Norton Identity Safe (Norton Kimlik Güvenliği)'in özelliklerini de bünyesinde barındırıyor. Bunlara ilaveten Symantec, çok daha iyi bir performans ve gelişmiş teknik destek sağlamasının yanı sıra, kullanıcı müdahalesini de en aza indirgeyerek 2008 ürünlerini en üst düzeyde etkin kılıyor. Norton 2008 çözümleri ile kullanıcılar, yeni tehditlere karşı oldukça etkin bir koruma elde etmelerinin yanı sıra, kablosuz ev bağlantılarından online kimliklere kadar bilgisayar güvenliğinin çok ötesine geçen bir koruma zincirine de sahip oluyorlar.

Norton 2008'deki Yenilikler

 • Web Tarayıcı Koruması: Kullanıcı bilgisi dahilinde gerçekleştirilmeyen yüklemeler sırasında karşı karşıya kalınabilecek tehditlerin yanı sıra, Internet Explorer'da yer alan açıklardan yararlanan bilinmeyen tehditlere ve yeni saldırılara karşı da kapsamlı bir koruma sağlar. Web tarayıcı koruması özelliğiyle gelen bir diğer önemli yenilik de, Active®, JavaScriptTM ve VBScript kullanan ve doğrudan web tarayıcılarını hedef alan okunması ve anlaşılması zor kodlara (obfuscated code) karşı sıfır-gün proaktif koruması sağlanmasıdır.
 • Norton Identity Safe (Norton Kimlik Güvenliği): Online bankacılık işlemleri, İnternet üzerinden yapılan alışverişler ve web taramaları sırasında, kişisel verileri ve kimlik bilgilerini güvence altında tutar. Norton Identity Safe bunun yanında, web siteleri ile hangi bilgilerin paylaşıldığını kontrol eder, kullanıcıya ait özel bilgileri güvenli bir şekilde saklı tutar ve web formları ile şifre detaylarının otomatik olarak doldurulması görevini başarıyla üstlenir. Bu çözüm, diğer kritik bilgiler dahil olmak üzere şifre detaylarını da saklı tutarak, hem zamandan tasarruf etmek hem de tuş vuruşlarının gizlice kayıt edilmesi yoluyla şifre çalınması işlemlerinin önüne geçmek amacıyla, kullanıcıların ihtiyaç duydukları durumlarda şifre bilgilerine otomatik olarak erişimlerini sağlar.
 • Tek tuş Desteği: Seçenekleri desteklemek üzere daha önce Norton 360 ile sunulan  fonksiyonaliteyi aynı erişim rahatlığıyla sağlar. Tamamıyla yeni olan bu yaklaşım bağlanırlık, lisanslama ve ürün aktivasyonu gibi sorun gidermeye yönelik konularda oldukça kapsamlı bir destek sağlar. Ayrıca teknik destek almak isteyenlere telefon, e-posta ve canlı sohbet gibi ortamlarla doğrudan erişim imkanı sunar.
 • Ev Bağlantısı Özelliği: Yerel ağ üzerindeki aygıtların bir görüntüsünü sunmak amacıyla bağlı bulunan aygıtları eşleştirir. Norton Internet Security 2008 ve Norton AntiVirus 2008 kurulu olan diğer bilgisayarlardaki tüm güvenlik durumunu izler. Ayrıca, Norton Internet Security 2008 kapsamında yer alan bu özellik, kablosuz ağ bağlantılarındaki güvenlik durumlarını kontrol etmesinin yanı sıra, kullanıcıların güvensiz bir kablosuz ağa bağlanmaları durumunda da uyarı gönderir, kullanıcıların ağ güvenlik ayarlarını etkin bir şekilde yönetebilmeleri için de uzman tavsiyeler sunar.
 • Performans, Performans, Performans: Norton Internet Security 2007 ile karşılaştırıldığında 2008 kullanıcı ara yüzü %22 daha hızlı işlerlik sergileyen bir yanıtlama sistemine sahip bulunuyor, kısa bir tarama işlemini de %39 daha hızlı gerçekleştiriyor. Sektördeki dokuz rakibi kapsayan endüstri ortalaması ile kıyaslandığında Norton Internet Security 2008;
  • ön yükleme zamanı (%20 daha hızlı),
  • bellek kullanım alanı (%69 daha az),
  • full tarama (%12 hızlı),
  • kullanıcı arayüzü yanıtlaması (%54 daha hızlı)
  • yükleme hızı (%31 daha hızlı)

gibi performansa ilişkin 5 önemli alana liderlik ediyor.

Her iki ürün de içerdiği SONAR davranışsal saptama teknolojisi sayesinde kötü niyetli kodlara karşı, standart virüs ve spyware saptama tanımlamaları yapılmadan önce kapsamlı bir koruma sağlar. Norton Internet Security 2008'de SONAR, herhangi bir uygulamanın dış dünyaya giden iletişiminde sürekli olarak full tarama işlevini çalıştırır. Bilinmeyen tehditlere karşı güvenlik duvarlarının etkinliğini güçlendirerek kimlik bilgilerinin korunması yönünde kapsamlı bir koruma sağlar. Bu yeni fonksiyonalitelerin kullanılması, Threat Interceptor (Tehdit Önleyici) güvenlik açığı koruma teknolojilerinin yanı sıra, kendi sınıfının lideri konumundaki rootkit koruma özellikleri de dahil olmak üzere Norton Internet Security'nin hali hazırdaki mevcut etkin güvenlik korumasını daha da kuvvetlendiriyor. Threat Interceptor (Tehdit Önleyici) teknolojileri, 

 • Threat Interceptor – Browser Defender (Web Tarayıcı Koruması),
 • Threat Interceptor – Intrusion Prevention (saldırı Önleme)
 • Threat Interceptor – Generic Exploit Blocking

gibi önemli nosyonları içeriyor. Norton Internet Security ayrıca, virüs saptaması konusunda sahip olduğu altın standardı devam ettirerek ard arda 33 kere Virus Bulletin 100 ödülleri ile onurlandırılan ve endüstride benzersiz bir itibara sahip olan Norton AntiVirus'ün tüm fonksiyonalitesini ve özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Norton AntiVirus 2008 ve Norton Internet Security 2008, kurumsal işletmeler ile kullanıcılara kapsamlı koruma sağlamak üzere saldırı uzmanlığı, güvenlik mühendisliği ve virüs avcılığı konusunda kapsamlı çalışmalar yürüten Security Response Ekibi ve bu ekiple koordinasyonlu bir şekilde çalışan global teknik destek takımı tarafından desteklenmektedir. Symantec Security Response, günümüz karmaşık internet tehditlerine karşı etkin bir koruma sağlamak amacıyla oldukça kapsamlı, global ve 24×7 internet güvenliği uzmanlık hizmeti sunmaktadır. En güncel biçimde sağlanan güvenlik bilgisiyle kullanıcıların tamamen güven altında bulunması amaçlanıyor. Norton Internet Security 2008 ve Norton Antivirus 2008, hem Windows®XP Service Pack 2 hem de Windows VistaTM kullanıcıları için tasarlanmış bulunuyor. Antispam ve ebeveyn kontrolü dahil olmak üzere çeşitli opsiyonel çözümler sunan Norton Add-on Pack (Norton Ek Paketi), Norton Internet Security 2007/8 ve Norton360'ın lisanslı kullanıcıları için www.symantec.com/norton/downloads/index.jsp adresinde yer almaktadır.

Fiyatlandırma ve Pazara Sunum

 

Norton Antivirüs 2008 ve Norton Internet Security 2008, perakende satış lokasyonları dışında Symantec online mağazası http://www.symantecstore.com/ adresi aracılığı ile de kullanıcıların erişimine hazır bulunmaktadır.

Ürün kullanımı ve Symantec'in koruma güncellemelerinden faydalanmaya imkan veren bir yıllık servis abonmanlığı dahilinde Norton Antivirüs 2008'in perakende fiyatı $37 + KDV'dir. 3 bilgisayara kadar kurulum olanağı sağlayan Norton Internet Security 2008 de yine 1 yıllık servis abonmanlığı dahilinde $49+KDV perakende fiyatı ile kullanıcıların erişimine sunulmaktadır.

Yorum yazın