Norton Internet Security 2009 Beta hazır

Norton Internet Security 2009 Beta hazır

ImageNorton güvenlik yazılımının mimarı Symantec, hız ve performans konusunda yeni bir pazar standardı yaratmak amacıyla tasarlanan  Norton Internet Security 2009 (Norton Internet Güvenliği) ve Norton Antivirüs 2009'un beta versiyonlarını kullanıcıların erişimine hazır olduğunu duyurdu. Norton ailesinin ödüllü bu iki çözümünün betaları www.symantec.com/norton-beta/ adresinden indirilebilir.

Norton ailesinin 2009 ürünleri, tarama motorundan kullanıcı ara yüzüne kadar çözümün neredeyse tümüne yaygınlaştırılan 300 yenilik sayesinde mümkün kılınan "sıfır-etkili" (zero-impact) performans" amcına uygun olarak tasarımlanmıştır. Ürünlerin beta versiyonları özellikle  "bir dakikalık kurulum," "pazarın en hızlı koruma güncellemeleri" ve "önde gelen rakiplerinin kullandıklarının yarısından daha az bir hafıza kullanımı" gibi temel metriklerin izlenmesini hedeflemektedir. 

Sıfır etkili performans amacını mümkün kılan en kritik özelliklerden birisi olan dosyaların taranması gereksiniminin azalmasını sağlayan Norton Insight adlı yeni teknoloji aynı zamanda pazar için de bir ilki oluşturuyor. Norton Topluluğu'nun (Norton Community) üyelerinden gelen milyonlarca veriye göre Norton Insight, Norton güvenlik ürünlerinin, genel olarak birçok bilgisayarda bulunan ve istatistiksel olarak da "güvenli" kabul dilen dosyaları tekrar taramasına gerek bırakmıyor.   

 Norton 2009 çözümleri, ileri seviyede bilgisayar kullanıcıları ve oyun meraklıları için tasarlanmış oldukça gelişmiş özellikler sunuyor:

  • Sessiz mod (Silent mode) – oyun, film ya da sunumları kesintiye uğratmamak ya da yavaşlatmamak amacıyla, uyarı ya da güncellemeleri otomatik olarak askıya alır.
  • Basitleştirilmiş kullanıcı ara yüzü (Simplified user interface) –  detaylandırılmış konfigürasyon ayarlarına çok daha kolay erişim imkanı sağlar,  tespit ve performans durumlarının izlenmesine olanak tanır.

Performansa ilişkin özelliklerin yanı sıra, Norton 2009 ürünleri, pazar-lideri güvenlik fonksiyonaliteleri de sunuyor:

  • Norton Koruma Sistemi (Norton Protection System) – tehditlerin kullanıcıları etkilemesine izin vermeden durdurulmasını sağlar. Bu çok katmanlı koruma sistemi, karmaşık web-tabanlı saldırılara karşı geliştirilen Browser Koruması  (Web Tarayıcı Koruması), gerçek zaman (real-time) SONAR koruması, Saldırı Önleme Sistemleri (Intrusion Perevention Systems- IPS), antirootkit, antivirüs ve antispyware teknolojilerini içermektedir.
  • Norton Internet Güvenliği (Norton Identity Safe) –  internet üzerinden yapılan satın almalarda, bankacılık işlemlerinde, yükleme ve çevrimiçi oyunlarda kullanıcının kimlik detaylarını korur.*
  • Ev Ağlarına İlişkin Fonksiyonalite (Home Networking feature) – kullanıcıların ev ağlarında bulunan cihazları kolaylıkla gözlemlenmesini ve yönetimini sağlar.*
  • Antibot Fonksiyonalitesi (AntiBot features)  – botların kullanıcı bilgisayarının kontrolünü ele geçirmelerini engeller
  • * Yalnızca Norton Internet Security 2009 çözümünde bulunmaktadır.

Beta Versiyonuna Erişim

Norton Internet Security 2009 ve Norton AntiVirus 2009 beta versiyonları, http://www.symantec.com/norton-beta/ adresinden ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

Yorum yazın