Paragon Software’den konuşan sözlükler

Paragon Software Group, Windows XP/Vista/2000 PC kullanıcıları için çokdilli sözlüklerinin SlovoEd 7.0 serisini lanse etti. SlovoEd’in yeni sürümü tamamen yeniden tasarlandı ve artık 24 ek sözlük daha içeriyor. Bu sözlüklere, 123,000 kelime ve yaklaşık 20,000 İngilizce telaffuz sesi içeren İngilizce – Türkçe ve 73,000 kelime ve 10,000 Almanca telaffuz içeren Almanca – Türkçe sözlük de dahil.  Bu sözlükler, orijinal kaynaklarla tamamen uyumlu ve en güncel içeriğe sahiptir. Gerekli sözcüğü bulmak için son derece yüksek miktardaki sayfaların çevrilmesine gerek yok. Dünyanın en önemli yayıncılarının sözlükleri, PC kullanıcılarının kolaylığı için elektronik sürümlerine adapte edildi, böylelikle sadece merak edilen kelimenin üzerine imlecin getirilmesiyle, geniş bir tercümeye ya da kelime anlamına ulaşılabilmesi sağlandı.

 

Herhangi bir belge, e-posta ya da web-sayfasındaki bilinmeyen kelimenin tanımına anında, sözlüğün açılır penceresinden ulaşılır. Detaylı kelime tanımlarının yanında, kullanım ve telaffuz örnekleri, fonetik yazım, dilbilgisi bilgileri ve renk işaretlemeleri de sunulur. Her sözlük, Internet, yeni medya, teknoloji ve bilim gibi birçok farklı alandaki en güncel ve modern kelime içeriğine sahiptir. Kullanıcı, doğru telaffuzu da dinleyebilir.

İçerdiği özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Aktif uygulamayı terk edip, sözlüğe geçiş yapmadan güvenilir kelime tanımı. E-postaları, belgeleri ve Web sayfalarını PC’nizde okurken, bilinmeyen kelimenin anlamına sadece imlecinizi üzerine getirerek ulaşın
 • Yerleşik morfoloji modülünü kullanarak ( İngilizce, Rusça, Fransızca ve İspanyolca için geçerli), herhangi bir dilbilgisel formda (çoğul isimler, sıfatlar, farklı fiil formları) kelime arayın.
 • Ses modülleri: Anadilleri İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, İspanyolca olan kişiler tarafından seslendirilmiş doğru telaffuzları dinleyin.
 • Sözlükteki her kelime için anında dilbilgisi kaynakları.
 • Metinİçi Arama ile kullanıcı sözlük metinlerinin içinde tanım arayabilir.
 • Arama geçmişi” ve “yer imleri“.
 • Kullanıcının bilgisini kontrol etmek için “Hafıza Kartları” öğrenme özelliği.
 • Belirsiz arama” ve joker karakterler (“*”, “?”. vb.) yardımıyla aradığınız sözcüğü kesin yazılışını bilmeseniz de bulabilirsiniz.
 • SlovoEd Çevrimiçi Güncelleme“, kullanılabilir yeni güncellemelerle ilgili sizi bilgilendirir.
 • Yerleşik çevrimiçi sözlük katalogu, kullanıcıların yeni sözlükleri bulmalarını ve doğrudan yazılım aracılığıyla indirebilmelerini sağlar.
 • Ekran Sanal klavyesi, 20’den fazla dilde kelime ve kelime öbeği girilebilmesini sağlayan farklı düzenler içerir.
 • Düzensiz fiil listeleri ( İngilizce ve Almanca sözlüklerde mevcut).
 • Kullanıcının PC’sindeki dil girişine göre otomatik değişen, tercüme dil yönü.
 • Kişisel sözlükler oluşturarak, yeni tercümeler ve tanımların eklenebilmesi.

SlovoEd 7.0 sözlüklerinin üç farklı sürümü mevcutdur:

SlovoEd Deluxe, kullanım ve ses öneklerinin, eşanlamlı ve karşıt anlamlı sözcüklerin, kaynaklar ve fonetik yazımların ve diğer önemli dilbilimsel bilgilerin de verildiği en kapsamlı ve detaylı içeriği sunar. Kolaylıkla profesyonel dilbilimcilerin, çevirmenlerin ve gelişmiş dil öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılar.

SlovoEd Classic‘in sözlük metinleri, en çok kullanılan kaynakları içerir ve iş, seyahat ve eğitim için yeterlidir.

SlovoEd Compact, en yaygın ve basit tercümeleri, açık ve kısa tanımlarla sunar. En küçük miktarda hafıza kullanır ve yurt dışı seyahatlerindeki yabancı dile başlangıçta ya da kullanıcının okurken ihtiyaç duyduğu tercümelerde kullanılabilir.

Uyumluluk: Windows 2000/XP/Vista, 32/64 bit işletim sistemleri.

SlovoEd Deluxe 59.95$ (44.95€, KDV dahil); SlovoEd Classic 39.95$ (29.95€, KDV dahil); SlovoEd Compact 24.95$ (19.95€, KDV dahil) fiyatlarıyla alınabilir.

Yorum yazın