Tekir, topluluk sitesini duyurdu!

Tekir Ön Muhasebe ve Ticari Otomasyon ile ilgili son gelişmeleri takip edebileceğiniz, sorularınıza yanıt alabileceğiniz, geliştirici ya da kullanıcıların blog girdilerini izleyebileceğiniz ve Tekir’i indirebileceğiniz yeni topluluk sitesi yayında.

Tekir’in yeni topluluk sitesinde, Pardus’un topluluk sitesi Özgürlükİçin.com‘da kullanılan Django web geliştirme çatısı kullanılıyor.

Tekir topluluk sitesi beş ana bölümden oluşuyor. Bunlar:

* Kurumsal destek: Kurumsal müşterilere özel bu bölümde, profesyonel destek paketleri ve üst seviye yardım içeriklerine ulaşılacak.
* Belgeler: Nasıl belgeleri, kurulum belgeleri ve Tekir ile ilgili sık sorulan sorular, bu bölümde yer alıyor.
* Haberler: Tekir ile ilgili son gelişmeleri takip edebilirsiniz.
* Topluluk: Tekir kullanıcıların kendi aralarında yardımlaşması ve bilgi paylaşımı için kurulan forum; kullanıcı ve geliştiricilerin bloglarını izleyebileceğiniz gezegen; hata bildirimi yapabileceğiniz hata bildirim sistemi; Tekir e-posta listelerine üye olup takip edebileceğiniz e-posta listesi bölümlerinden oluşuyor.
* İndir: Tekir Ticari Otomasyon ve Ön Muhasebe yazılımını indirebilirsiniz.

Bütün bu zengin içerikten faydalanmak için tek yapmanız gereken, www.tekir.com.tr adresini ziyaret etmek.

Tekir Nedir?

Tekir, ticari otomasyon ve ön muhasebe alanında küçük ve orta boyutlu işletmelerin en büyük yardımcısı olmak için yola çıktı. Tekir, GNU LGPL ile lisanslandı. Tarayıcı tabanlı çalışan Tekir’e aynı anda birden fazla işletim sisteminden ve farklı tarayıcılardan erişmeniz mümkün.

Tekir ile hem alış hem satış yaptığınız carileri izleyebilir, tüm işlemlerinizi cari tabanlı olarak raporlayabilirsiniz. Stokunuzda tuttuğunuz malları tanımlayabilir ve depo atayabilirsiniz. Alım satıma bağlı tüm fatura, irsaliye, tediye ve tahsilatlarınızı birkaç kolay adımda yapabilir ve yazdırabilirsiniz. Bu işlemler ile ilgili bilgileri ve dekontları raporlayabilir, hesap tablosuna alabilir ve yazıcıdan çıktılarını alabilirsiniz.

Tekir, Uygun Teknoloji tarafından Java EE teknolojileri ve tamamı özgür olan yazılımlarla geliştirildi. Uygulama sunucusu olarak ise Jboss kullanılıyor. Tekir’in, birçok güzel özelliğinin yanında en büyük artısı, Java teknolojileri sayesinde tamamen platform bağımsız olarak çalışabilmesi.

Özgür yazılım projelerini içerdiği kod satırı sayısı, geliştirme dili ve comment gibi ölçütler doğrultusunda değerlendiren Ohloh.net, Tekir Projesi hakkında son derece ilginç veriler sağlıyor. 79 bin satır kod içeren Tekir’e, Ohloh.net 1 milyon doların üzerinde değer biçiyor!

Yorum yazın