Trend Micro’dan “güvenlik bulutu”: SecureCloud

Trend Micro’dan “güvenlik bulutu”: SecureCloud

ImageAntivirüs ve içerik güvenliği uygulamalarının lider firmalardan Trend Micro, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelere yönelik İnternet tehditlerine karşı üstün koruma çözümleri sunan SaaS (Software-as-a-Service – Hizmet Olarak Yazılım) güvenlik platformu SecureCloud ürününü piyasaya sürdü.

Yazılımın servis sağlayıcı tarafından hizmet olarak sunulduğu, böylelikle kurumların esnek ve düşük maliyetli yazılım hizmetleri alabildiği komple bir SaaS çözümü yaratan SecureCloud güvenlik platformunun üç boyutu bulunuyor:

  1. Tek bir Web konsolu üzerinden yönetilebilen ve tüm kullanıcı tiplerine uygun bir güvenlik politikası
  2. E-postalarla ve Web üzerinden gelen tehditlere karşı koruma (Web itibarı, kötü amaçlı yazılıma karşı koruma ve kapsamlı içerik güvenliği de dahil olmak üzere) 
  3. Ağ geçidinden masaüstüne kadar kullanıcıların tüm altyapı unsurlarında güvenliği sağlayan hizmetler

SecureCloud güvenlik platformu, farklı ölçekteki firmaların kendilerine özgü ihtiyaçlarını karşılayan çeşitli çözümler sunuyor. Büyük ölçekli müşteriler BT kaynaklarını daha verimli projelerde yoğunlaştırmak için e-posta koruması gibi belirli güvenlik hizmetlerini dış kaynak kullanımıyla karşılıyor. Küçük ölçekli işletmeler ise farklı güvenlik noktası çözümlerini, kullanımı kolay tek bir Web konsolu üzerinden yönetmeyi tercih ediyor. Bu gereksinimlerin tümünü karşılayabilen SecureCloud, işletmeler büyüyüp ihtiyaçları değiştikçe ek hizmetler de sağlıyor.

SecureCloud ile, mesajlaşma ağ geçidi güvenliğinde ilk savunma hattını oluşturarak etkin koruma sağlayan Trend Micro E-posta İtibar Hizmetlerine de ulaşılabiliyor. Hizmet yönetim portalı, yöneticilere bazı İSS'ler (İnternet Servis Sağlayıcı) ya da ülkelere karşı belirli bir politika uygulama olanağının yanı sıra, zararlı faaliyetlere karşı kendi ağ adresi alanlarını izlemek amacıyla Botnet Raporu da sunuyor. Halen dünya genelinde 6.000 aktif kullanıcı bu hizmetten yararlanırken, 100 milyonu aşkın posta kutusu da bu şekilde korunuyor.

Trend Micro Türkiye Ülke Müdürü Luc-Erol Alptuna, yeni ürün hakkında şunları ifade ediyor: "Trend Micro olarak, nokta çözümleri ya da tek bir web konsolu üzerinden yönetilebilen birleşik hizmetleri içeren komple SaaS güvenlik uygulamaları sunuyoruz. Hizmet sektöründe eşi benzeri olmayan bir uygulama ile güvenlik uygulamalarını birleştirerek, sunduğumuz teknolojileri geliştirebiliyoruz."

SecureCloud hakkında daha fazla bilgiye ve ücretsiz Botnet Raporu'na www.securecloud.com adresinden ulaşılabiliyor.

Daha fazla bilgi için: www.antivirus.com

Yorum yazın