Windows 8.1 uyumlu Stardock Launch8

Windows 8.1 uyumlu Stardock Launch8

Windows 8 terfisi yapanların en zor alıştığı durumlardan biri yeni başlangıç ekranı ve ortadan kaybolan Başlat butonu. Bu duruma çare olarak çözüm olacak çeşitli uygulamalar geliştiren Stardock firması Windows 8.1 ile gelen Başlat butonundan sonra hız kesmedi. Windows 8 dışında yeni nesil Windows 8.1 ile de uyumlu olan Launch8 uygulaması dağıtıma girdi. Stardock’un yeni uygulamasından önce Start8, Decor8 ve ModernMix gelmişti.

launch8_features

Firmadan gelen açıklamaya göre Launch8 uygulamasıyla Başlat ekranına daima görünür ve erişilebilir olan bir menü ekleniyor. Akıllı telefonlarda olduğu gibi kullanıcının işini kolaylaştıran kısayol menüsünü kullananlar herhangi bir uygulamayı sürükle bırak yaparak ilgili alana taşıyabiliyor. Böylece hangi menüde olursanız olun sık kullanılan uygulamalara kolayca erişebilirsiniz.

Launch8 beşiğini ekranın altına ya da üstüne almak mümkün. Uygulamaları yanda pencere olarak tutanlar da faydalanabiliyor. Launch8 uygulamasının normal satış fiyatı 4.99 dolar ama Stardock Object Desktop üyesi olanlar bu ve bazı diğer programları kullanmak için yıllık 49.99 dolar ödüyorlar. Firmanın Galactic Civilizations III gibi oyunları da yakında dağıtımda olacak.

Yorum yazın