Ad-Aware Free ile casus yazılımlardan kurtulun

Ad-Aware Free ile casus yazılımlardan kurtulun

Bilgisayarınıza sizin bilginiz dışında sızan istenmeyen yazılımları bularak yok eden Ad-Aware ücretsiz ve etkili bir çözüm sunuyor.

www.lavasoft.com adresinden ücretsiz olarak indirilebilen Ad-Aware Free Anniversary Edition yazılımının kurulum dosyası 37.5 MB boyutunda. Bu dosyayı birkaç dakika içinde kolayca indirebilir ve sisteminize kurabilirsiniz.

Ad-Aware’in kurulumunda dikkat edilmesi gereken herhangi bir özel seçenek bulunmuyor. Lisans koşullarını kabul ederek kurulum sihirbazını hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Kurulum tamamlandığında sisteminizi yeniden başlatmanız gerekiyor.

Yazılımın yalnızca ücretsiz sürümünü kullanmak istiyorsanız, ilk açılışta karşınıza çıkacak lisansla ilgili diyaloğu önemsemeyebilirsiniz. Dilerseniz, “Close” düğmesine bastıktan sonra karşınıza çıkan ekranda “Scan” düğmesine tıklayarak taramaya başlayabilirsiniz.

Ad-Aware, tarama sürecinin sonunda sisteminizde bulunan, tehlike arz edebilecek tüm yazılım parçalarını görüntüleyecektir. Yazılımların zararlı olduğuna karar verirken biraz titiz davrandığını belirtmede geçmeyelim.

Tarama sonuçlarında gruplanan başlıklardan birine tıkladığınızda, o başlığın altında bulunan öğelerin tümü görüntüleniyor. “Action” bölümüne tıklayarak isterseniz bazı sonuçlara işlem yapılmamasını sağlayabilirsiniz.

Ad-Aware, temizliği bitirdiğinde neler yapmış olduğunu ayrıntılı şekilde görüntülüyor. Ayrıca temizliğin sonuçları daha sonra geriye dönüp tekrar incelenmesine olanak sunacak şekilde program tarafından titizlikle arşivleniyor.

1 yorum

  1. yattarali

    acaba bu mu daha iyi superantispyware mi?

Yorum yazın