Çoklu ortam formatlarını dönüştürün

Çoklu ortam formatlarını dönüştürün

Sahip olduğunuz çoklu ortam dosyalarının formatlarını birbirleri arasında dönüştürmek sandığınızdan da kolay.

Öncelikle http://mediacoder.sourceforge.net adresinden MediaCoder adlı yazılımımızın Full Edition sürümünü indirip kuruyoruz. Bu aşamada dilerseniz amacınıza uygun bir başka sürümü de indirmeyi tercih edebilirsiniz.

MediaCoder’ı kurduktan sonra masaüstümüzde oluşan kısayol aracılığıyla yazılımı çalıştırıyoruz. Bizi oldukça sade ve işlevsel olarak hazırlanmış arayüz karşılıyor. Bu arayüz aracılığıyla videodan ses dosyalarına kadar her çoklu ortam formatını dönüştürebilirsiniz.

Dönüştüreceğiniz dosyayı yazılımın içeri aktarma seçeneğini kullanarak yükleyebileceğiniz gibi, artık hemen her yazılımda gördüğümüz ve hayatımızı bir hayli kolaylaştıran sürükle-bırak yöntemiyle de aktarabilirsiniz.

Yüklediğiniz dosya bir ses dosyasıysa arayüzün sol tarafından kaynak dosyanın formatını sağ tarafından da dönüştüreceğiniz formatı seçmeniz gerekiyor. Aynı işlemi video dosyaları için de yapabilirsiniz. Biz OGG’yi seçtik.

Kaynak dosyayla hedef dosyanın formatlarını seçtikten (ve dönüştüreceğiniz dosyayı nereye kaydedeceğinizi belirledikten) sonra arayüzün sağ üst tarafında yer alan “Start transcoding jobs” düğmesine basarak işlemi başlatıyoruz.

Dönüştürme işlemini başlattığınızda arayüzün sağ tarafında bir başka kullanıcı penceresi belirerek dönüşme işleminin aşamalarını eş zamanlı olarak göstermeye başlayacak. Bu pencereden dönüşüm işleminde bir sorun olup olmadığını görebilirsiniz. Bu kadar basit.

 

Yorum yazın