Dijital fotoğraflarınıza 11 değişik dokunuş

Dijital fotoğraflarınıza 11 değişik dokunuş

Portrelerinizi rötuşlayın

www.mediachance.com/digicam/cleanskin.htm

CleanSkinFX, portre fotoğraflarınız için bulabileceğiniz en başarılı rötuşlama araçlarından biri. Büyük bir surat fotoğrafını yazılıma verdiğinizde saç, göz, arka plan gibi detayları koruyan yazılım cildinizi güzel bir şekilde yumuşatmayı başarıyor. Yazılımın başarılı bir sonuç verebilmesi için beyaz tenli olmanız, suratınızın gölgede olmaması ve en az 1200×700 ölçülerinde bir resme sahip olmanız gerekiyor.

Fotoğraf bilgilerini edinin

www.opanda.com/en/iexif/

EXIF bilgileri, fotoğraf makinesinin modelinden pozlama süresine ve F durağına kadar, fotoğrafları oluştururken kullanılan ayarların bir özetini içerir. Opanda IExif, herhangi bir fotoğrafa sağ tıklayarak bu gizli bilgileri görmenizi sağlayan bir Windows Gezgini uzantısı. Bu bedava yazılımı kullanarak iyi bir fotoğrafı meydana getiren teknik özelliklerle kötü bir fotoğrafın sahip olduğu özellikleri birbirinden ayırabilirsiniz. Yalnız bir noktaya dikkat etmenizde fayda var: Programı yüklediğinizde ücretli profesyonel sürümünün deneme versiyonunu yüklemeye çalışacaktır, bedava sürüm sizin işinizi göreceği için bu seçeneği iptal ederek uyarıları göz ardı edebilirisiniz.

Resimlerinize filigran ekleyin

www.picmarkr.com

Web, beğendiğimiz bir resmi kolayca bilgisayarımıza kaydetmek için gereken imkânları bize sunmakta. Resimlerinizin herkes tarafından görülmesini ama bir yandan da kolayca araklanmamasını istiyor olabilirsiniz, kaldı ki bu en doğal hakkınız. Bu durumda resimlerinizi sitenizin adresini ya da adınızı açıkça gösteren bir filigran eklemeniz en doğru yöntem olacaktır. İşte bu işlemi PicMarkr adlı bedava web tabanlı uygulamayla gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamanın birinci adımında filigran eklemek istediğiniz resmi siteye yüklemeniz, ikinci adımda da filigranınızı oluşturacak yazıyı ya da resmi (örneğin şirketinizin logosunu) seçmeniz yeterli olacaktır.

Yorum yazın