Dijital fotoğraflarınıza 11 değişik dokunuş

Dijital fotoğraflarınıza 11 değişik dokunuş

Cazibeli bir dokunuş

www.idimager.com/?page=freeware

Ücretsiz Glamour programını kullanarak resimlerinize cazibeli bir parlaklık katabilirsiniz. Programı açıp Load düğmesiyle resminizi yükledikten sonra Add Glamour düğmesine basıp parlaklık düzeyini seçmeniz, resminize yumuşak bir odaklama ve parlaklık eklemek için yeterli olacaktır. Glamour’ın hem basit hem de etkili bir program olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Resim gürültüsünü azaltın

www.imagenomic.com

En kaliteli “bas ve çek” tipi dijital fotoğraf makineleri bile resimlerde “gürültü” oluşmasına yol açabilir. Genellikle karanlık ortamlarda çekilen fotoğraflardaki karlanma efekti olarak ifade edebileceğimiz gürültü, pek çok güzel fotoğrafın tadını kaçırabilir. İşte bu problemden Noiseware Community Edition’ı kullanarak kurtulabilirsiniz. Program; manzara, portre, gece sahnesi gibi 14 farklı ön ayarın yanı sıra elle düzeltme yapmak için manuel ayar seçeneği de sunuyor. Gürültülü bir resmi düzeltilmiş haliyle karşılaştırmak için bir resim yükleyip ön ayarlardan birini seçerek uygulayabilirsiniz. Noiseware’in ücretsiz sürümünde toplu düzeltme yapma ve TIFF olarak kaydetme yok ama ücretsiz özelliklerin pek çok kişi için yeterli olacağına inanıyoruz.

Flickr yüklemelerinizi hızlandırın

http://git.pcnet.com.tr/109

Online fotoğraf paylaşım servisi Flickr’a fotoğraf göndermenizi sağlayan bir sürü araç var, ama bunlar arasından en sade ve hızlı olanı bizce Sendto Flickr. Windows Gezgini’nin Gönder menüsüne eklenen Sendto Flickr sayesinde fotoğraflarınızı Flickr’a yüklemek size bir sağ tıklama ve Gönder > Flickr komutunu vermek kadar yakın. Programı yüklediğinizde bir kereye mahsus olmak üzere Flickr’da oturum açmanız ve yazılımın Flickr hesabınıza erişmesine izin vermeniz gerekecek. Bundan sonra fotoğraflarınızı tek tıklamayla yükleyebileceksiniz.

Yorum yazın