Kırmızı göz kaldırma

Kırmızı göz kaldırma

Fotoğraflarınızdaki kırmızı göz sorununu çözmek sandığınızdan da basit bir uygulama.

Uygulamamıza www.vicman.net adresini ziyaret ederek başlıyoruz. Bu adreste ihtiyacımız olan kırmızı göz kaldırma üstadı bir yazılımı bulup indireceğiz. Ayrıca siteye girmişken, firmanın diğer başarılı yazılımlarına da göz atabilirsiniz.

Sayfanın alt tarafına doğru indiğimizde Red Eye Remover 2.0 adlı yazılımımızı göreceğiz. Aynı sayfada bu yazılımın bir önceki sürümü de mevcut. O nedenle 2.0 sürüm numaralı olan yazılımı indirdiğinizden emin olun.

Yazılımı indirip, çift tıklayarak kurmaya başlayın. Bu aşamada yönergeleri izlemeniz yeterli olacaktır. Yazılımı sisteminize kurduğunuzda masaüstünüze bir kısayol oluşturduğunu fark edeceksiniz. Bu kısayolu çift tıklayarak yazılımı başlatın.

Yazılımı başlattıktan sonra, kullanıcı arayüzünün sol üst tarafında yer alan klasör simgesine tıklayarak kırmızı göz problemi olan bir fotoğrafınızı seçin. Bu aşamada yazılımın ücretli olduğunu ve deneme sürümünde fotoğraflarınıza reklam ekleyebileceğini hatırlatalım.

Kırmızı göz problemi olan fotoğrafınız açıldıktan sonra, artı işaretine dönüşmüş olan fare imlecinizi kullanarak göz bebeklerindeki kırmızı bölgeleri tarayın. İşlemi iki göz bebeği için de yapın. Bu aşamada göz renkleri eş zamanlı olarak düzelecektir.

Kırmızı göz sorununu giderdiğiniz fotoğraflardan aldığınız sonuç sizin için yeterliyse disket simgeli kayıt düğmesine basarak fotoğrafınızın yeni halini kaydedebilirsiniz. Bu işlemi dilediğiniz sorunlu fotoğrafınıza uygulayabilirsiniz.

Yorum yazın