Twitter’dan daha iyi yararlanın

Twitter’dan daha iyi yararlanın

Facebook ve Twitter entegrasyonu

İki farklı ortamdan durum güncellemenizi ayrı ayrı yapmak yerine, Twitter ve Facebook’u birbirine entegre ederek zaman kazanabilirsiniz. Neden bu iki popüler sosyal servisi birbiriyle birleştirmeyesiniz ki zaten? Facebook üzerinde Twitter uygulamasını yüklediğinizde (http://apps.facebook.com/twitter) Twitter arkadaşlarınızı doğrudan Facebook üzerinden takip edebilir ve yeni tweet’ler gönderebilirsiniz. Uygulama aynı zamanda, Twitter’da yaptığınız bir güncellemeyi doğrudan Facebook durum mesajınız olarak ayarlayabiliyor. Bunun için Twitter’ın Facebook durum mesajını güncellemesine izin vermeniz gerekiyor.  Bununla birlikte, Google Takvim servisini kullanıyorsanız, Twitter üzerinde Twittercal (http://www.twittercal.com)  kullanarak takviminize erişebilirsiniz.

Ne kadar bağımlı olduğunuzu görün

Twitter’da tam olarak ne kadar vakit geçirdiğinizi öğrenmek istiyorsanız Tweetstats (www.tweetstats.com) kullanabilirsiniz. Bu akıllı site, tweet’lerinizi arayarak kaç güncelleme yaptığınız, kaçına cevap verdiğiniz, kaçına cevap verildiği ve en aktif saatleriniz gibi istatistikleri ortaya çıkarıyor. Hatta uygulama en sık kullandığınız kelimeleri gösteren bir de “Tweet Bulutu” hazırlıyor. Benzer bir servis olan Follow Cost (http://followcost.com) herhangi bir kullanıcının günde ortalama kaç tweet gönderdiğini göstererek, o kullanıcıyı takip ettiğinizde ne kadar rahatsız(!) olacağınızı önceden bilmenize olanak tanıyor.

Arka plan görüntünüzü iyileştirin

Twitter’ın garip arka plan resmi gösterme şekli profil sayfanızda görüntülenecek arka plan için iyi bir alternatif bulmanızı zorlaştırabilir. Bu soruna çözüm getirmek için başlatılan Twittergallery (www.twittergallery.com) bir dizi göz alıcı arka plan resmiyle kendinize daha özel bir profil sayfası oluşturmanız için imkan tanıyor. Farklı renkler ve müzik, hayvan, teknoloji gibi farklı kategorilerde dizinlenmiş arka planları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Servisin alternatiflerini arıyorsanız şayet, TwitBacks (www.twitbacks.com) adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tweet’lerinizi resimlendirin

Eskiler ne derler bilirsiniz: “Bir resim, bin kelimeden etkilidir”. Bu söze, kelimeleriniz 140 karakterle sınırlandırıldığı zaman herhalde daha bir hak vereceksiniz. TwitPic (www.twitpic.com) bilgisayarınız veya mobil cihazınızdan ücretsiz olarak yolladığınız fotoğrafları Twitter üzerinde yayınlamanıza olanak tanıyor. Bu servisi Twitter için geliştirilmiş Flickr olarak adlandırabiliriz. TwitPic, gönderdiğiniz resim veya fotoğrafları etiketleme ve kaç defa izlendiğine dair istatistik tutma gibi güzelliklere sahip. TweetDeck gibi birçok Twitter uygulaması, entegre TwitPic desteğine sahip. TwitPic ilginizi yeteri kadar çekmediyse eski dostumuz ImageShack tarafından işletilen Yfrog’u (www.yfrog.com) da deneyebilirsiniz.

1 yorum

  1. gizem

    kendi, profilimizde birini etiketlediğimiz zaman başkasının profilinde neden çıkmıyor.bunun için o kişininde beni takip ediyor olması mı gerekli yoksa bişeyler onaylaması mı gerekli önemli bi konu benim için yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yorum yazın