Twitter’dan daha iyi yararlanın

Twitter’dan daha iyi yararlanın

Sizi takip edenleri izleyin

Bazı uyanık Twitter kullanıcıları, sizi takip etmeye başlayıp, siz de onu takip etmeye başladığınızda sizi takip etmeyi bırakabilirler. Yeni çağın Spammer’ları olarak nitelendirebileceğimiz bu uyanık kitlenin amacı kendilerini takip eden kişi sayısını yükseltmekten öte değil. Qwitter (www.useqwitter.com) sayesinde sizi takip etmekten vazgeçenleri kullanıcı adı ve e-posta adresinizi vererek, anında öğrenebilirsiniz. Eğer daha fazla kullanıcı tarafından takip edilmek isteniyorsanız, bu uyanıkların yaptığını yapmak yerine kendinizi WeFollow (www.wefollow.com) veya twitturk (www.twitturk.com) adresine kayıt ettirebilirsiniz.

Hareket halindeyken tweet’leyin

Eğer Twitter bağımlılığınız epik boyutlara ulaştığını düşünüyorsanız, iPhone veya iPod Touch için geliştirilen bir uygulama kullanma vaktiniz gelmiş demektir. TwitterFon (www.twitterfon.net) bu ihtiyacınızı ücretsiz olarak karşılamanıza olanak tanıyor. Bu sayede nerede olursanız olun, Twitter’dan arkadaşlarınızı beslemeye devam edebilirsiniz. iPhone ve iPod Touch için geliştirilen diğer alternatiflerden bazıları Twitterrific, Tweetle ve TweetStack. Twitterrific’in ücretsiz bir sürümü olmakla birlikte, diğerleri için 2 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

Geleceğe tweet’leyin

Twuffer (www.twuffer.com) istediğiniz gün ve saatte otomatik olarak tweet göndermek gibi bir ihtiyacınız olursa diye geliştirilmiş oldukça başarılı bir servis. Size kimsenin hatırlatmaması gereken bir şeyi hatırlatmak için bir arkadaşa ihtiyacınız varsa, uyurken bile tweet göndermek istiyorsanız veya sevdiceğinizin doğum gününü tam 00.00’da kutlamak gibi bir zorunluluğunuz varsa, veya sadece eğlenmek istiyorsanız bir göz atın.

Müziğin ritmini tweet’leyin

Elbette kim olduğunuzu en iyi ifade eden şey ne tür müzik dinlediğinizdir. Bir şarkı tweet’lemek istiyorsanız, Song.ly (www.song.ly) yardımınıza koşuyor. Servise girin, şarkı adını ve istediğiniz MP3’ün İnternet adresini belirtin ve sizi takip edenler gönderdiğiniz şarkıyı tarayıcılarından dinlesin. Song.ly’nin Internet Explorer 8 ve Firefox için geliştirilmiş eklentileri sayesinde birkaç tıkla istediğiniz şarkıyı Twitter üzerinde paylaşabilirsiniz.

1 yorum

  1. gizem

    kendi, profilimizde birini etiketlediğimiz zaman başkasının profilinde neden çıkmıyor.bunun için o kişininde beni takip ediyor olması mı gerekli yoksa bişeyler onaylaması mı gerekli önemli bi konu benim için yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yorum yazın